Strona głowna  /  Kontakt
ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

Harmonogram naboru dzieci do przedszkola
na rok szkolny 2017/2018

1. W okresie od 03  do 14 kwietnia 2017r. przyjmowane są zapisy dzieci 3-,4-,5-,6- letnich do Przedszkola nr 1 na rok szkolny 2017/2018.
  2. Rodzice składają Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z załącznikami (oświadczenie o wielodzietności rodziny, Myślenicka Karta Rodzina 3+, oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka, orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, opinia psychologiczna - jeżeli dotyczy).
  3. Dnia 19 kwietnia 2017r. na tablicy ogłoszeń zostanie podana lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  4. W dniach od 19 do 20 kwietnia 2017r Rodzice w formie pisemnego oświadczenia potwierdzają wolę uczęszczania dziecka do przedszkola.
  5. Dnia 21 kwietnia 2017r zostanie podana lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych.
  6. Od 21 do 28 kwietnia rekrutacja uzupełniająca - na wolne miejsca.

W ciągu roku szkolnego dzieci przyjmowane są w przypadku wolnych miejsc.

RADY DLA RODZICÓW

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PRZEDSZKOLA?
  • Odwiedzaj z dzieckiem możliwie często przedszkole.
  • Umożliwiaj dziecku pobyt w grupie znajomych rówieśników.
  • Stwarzaj jak najwięcej okazji do spotkań dziecka z osobami nie należacymi do rodziny.
  • Ustal dziecku regularny tryb zycia i rytm dnia.
  • Ucz dziecko samodzielności w ubieraniu, jedzeniu, zaspakajania potrzeb fizjologicznych, korzystaniu z przyborów.
  • Przygotowuj dziecko do podejmowania róznorodnych zadań, związanych z pobytem w grupie rówieśniczej, samodzielnego    pokonywania trudności.
  • Wspólnie z dzieckiem dokonaj zakupu rzeczy, które będą mu potrzebne w przedszkolu.
PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU - ADAPTACJA
  • Przyjmij postawę akceptujacą fakt rozstania z dzieckiem w przedszkolu.
  • Nie przeciagaj momentu rozstania.
  • Pozostaj z dzieckiem w grupie w razie potrzeby.
  • Stopniowo wydłużaj czas pobytu dziecka w przedszkolu.

3 Maja 98
32-400 Myślenice