Strona głowna  /  Konkursy

WYNIKI RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „GINĄCE ZAWODY”

• Celem konkursu było przybliżenie dawnych i zanikających zawodów, dostrzeganie pozytywnych stron wykonywanych zawodów, kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej oraz wzbudzanie szacunku dla pracy innych.
  • Konkurs skierowany był dla dzieci 5 - 6 - letnich.
  • Tematyka konkursu dotyczyła prezentacji różnych ginących zawodów, np.: kowal, zdun, bednarz, tokarz, itd.

Skład Komisji:

mgr Renata Maślak

mgr Agnieszka Ćwierz

Wyniki konkursu:

I miejsce: Emilka Burek

Szanowni Państwo !

Serdecznie zapraszamy dzieci 5 - 6 - letnie wraz z rodzicami do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym  na temat "Ginace zawody", którego głównym celem jest przybliżenie dzieciom dawnych i zanikających zawodów.

REGULAMIN  RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „GINĄCE ZAWODY”

I. Cele konkursu:

• przybliżenie dawnych i zanikających zawodów.
  • dostrzeganie pozytywnych stron wykonywanych zawodów,
  • kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej,
  • wzbudzanie szacunku dla pracy innych,
  • rozwijanie kreatywności i wyobraźni podczas wykonywanej pracy plastycznej.

II. Organizator:

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Myślenicach.

Osoba odpowiedzialna – Małgorzata Fąfara, Agnieszka Wyroba.

III. Warunki uczestnictwa:

• konkurs jest skierowany dla dzieci  5 - 6 letnich i ich Rodziców
  • tematyka prac dotyczy: prezentacji różnych ginących zawodów, np.: kowal, zdun, bednarz, tokarz, kołodziej, garncarz, wikliniarz, miotlarz, woźnica, łyżkarz itp.,
  • format pracy A4, technika plastyczna dowolna np.: rysunek, malunek, collage, itp.,
  • praca nie może być wykonana na bazie kolorowanki, która jest wyłącznie pokolorowana czy wyklejona,
  • każda praca powinna zawierać następujące informacje: imię i nazwisko autora, grupa,  zastosowana technika  oraz materiały, z których praca została wykonana.

IV. Kryteria oceniania prac:

Prace konkursowe zostaną ocenione przez Komisję Konkursową na podstawie następujących kryteriów:

• zgodność wykonanej pracy z tematem konkursu,
  • inwencja twórcza, oryginalność i pomysłowość przedstawionego tematu,
  • ogólnego wrażenia estetycznego.

V. Termin przesyłania prac: do 15 czerwca 2020 roku.

Prace konkursową należy przesłać w formie zdjęcia na adres e–mail:

ps1kangurki@wp.pl

VI. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 16 czerwca 2020r.

Przewidziano 3 nagrody (I, II i III miejsce). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplom. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej przedszkola.

VII. Wręczenie nagród:

Laureaci będą mogli odebrać nagrody 17 czerwca 2020r. przed budynkiem naszego przedszkola w godzinach 10:00 – 11:00.

Postanowienia końcowe:

• Udział w konkursie jest równoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych przez Organizatora konkursu zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu.
  • Rodzic/opiekun prawny uczestnika konkursu zezwala na wykorzystanie imienia i nazwiska dziecka w celu poinformowania o wynikach konkursu na stronie internetowej Przedszkola Samorządowego nr 1 w Myślenicach.
  • Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania wybranych prac i podania nazwisk autorów.

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO

- „WIERSZE O ZAWODACH – KIM CHCĘ ZOSTAĆ W PRZYSZŁOŚCI”

• Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zainteresowania dzieci poezją, dbałość o kulturę żywego słowa, a także prezentacja umiejętności recytatorskich dzieci.
  • Konkurs skierowany był dla dzieci od 3 do 6 lat.
  • Tematyka konkursu dotyczyła prezentacji  dowolnego utworu o zawodach.
  • Spośród wszystkich zgłoszeń Komisja wyłoniła  zwycięzców.

Skład Komisji:

mgr Renata Maślak

mgr Małgorzata Fąfara

mgr Agnieszka Ćwierz

WYNIKI KONKURSU:

W kategorii 3 – 4 latki:

I miejsce: Jaś Marchewka

Amelka Wyrostek

II miejsce: Zuzanna Szot

III miejsce: Apolonia Wątorek

Wyróżnienie: Alicja Lach

Ania Kutryba

Tola Wójtowicz

W kategorii 5 – 6 latki:

I miejsce: Karolina Wojtas

II miejsce: Antonina Lach

III miejsce: Emilia Burek

Wyróżnienie: Gabriela Repa

Marysia Tomal

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Ostatnia aktualizacja: 2020-06-16